Şma Pastaneleri
MENÜ

Hakkımızda ve Tarihçe

Şma Pastaneleri 1987 yılında Çorlu’da Şıhmüslüm Aksu tarafından kuruldu. Şanlıurfa’dan önce İstanbul’a ardından Çorlu’ya göç eden Müslüm Usta ilk dükkanını Omurtak caddesinde 1987 yılının Mayıs ayında açtı. Trakya bölgesinde daha önceden yapılmamış birçok baklava çeşidini ilk defa üreterek kısa sürede yöre halkının ilgisini çekti.

Ürünlerinde Urfa’dan gelen sade yağ ve 1. Kalite Antep fıstığı kullanarak kaliteli ürün üretme anlayışını şirkete yerleştirdi. 1994’te Çerkezköy’de 2. Şube açıldı. 1997 yılında faaliyet alanları genişletilerek pastacılık yolculuğu başladı. 2014 yılında 2. Jenerasyonun işbaşı yapmasıyla pastacılık alanı çok daha genişletilerek, bölgesinde ilkleri yapan, kurumsallaşma yolculuğuna başlayan lider firma konumuna yükseldi.Bunların ötesinde Şma pastaneleri için en büyük gurur kuşaktan kuşağa aktarılan bilgi hazinesiyle bir aile şirketi olmaktır. Bugün Şma Pastaneleri Çorlu ve Çerkezköy’de bulunan toplam 6 şubesiyle Trakya halkının hizmetinde olmaya devam etmektedir.

Misyonumuz

Geleneksel Türk Pastacılığını uluslararası lezzetlerle destekleyip; içinde bulunduğu topluma hizmet vermek, istihdam sağlamak ve ekonomik değer katmak.

Vizyonumuz

Aile şirketi değerlerini günümüz kurumsal ilkeleriyle harmanlayıp, hijyenik ve teknolojik olarak en gelişmiş üretim teknikleriyle sektörünün öncü firması olmak.

0%